Nie odnaleziono wydarzeń!
Nie odnaleziono wydarzeń!

Tiger Cup – Bielawa 2022

Klubowy turniej już niebawem w Bielawie!!!

Zapraszamy wszystkie osoby trenujące w naszym klubie na cykliczny, choć po raz pierwszy w Bielawie, klubowy turniej TIGER CUP BIELAWA, który odbędzie się już 16 stycznia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie (Ul. Gen. Grota-Roweckiego 6). Impreza jest skierowana do wszystkich grup wiekowych oprócz seniorów.

Głównym celem jest zachęcenie osób do wzięcia udziału w zorganizowanej rywalizacji sportowej. Niedzielny turniej ma być w swoim założeniu miłym wydarzeniem, które dodatkowo zmotywuje wszystkich do większej pracy na kolejnych zajęciach treningowych. Zrobiliśmy podział kategorii tak, aby było jak najbardziej sprawiedliwie – czyli według wzrostu. Najniższa kategoria dla najmłodszych 5 letnich dzieci to 115 cm. Każda kolejna jest o 5-10 cm wyższa, aż do osób powyżej 180cm. Z uwagi na fakt różnego doświadczenia, oprócz tradycyjnego podziału na wiek oraz wzrost, będzie również podział na dywizje: początkujących (do 7 kup) i zaawansowanych zawodników (od 6 do 1 kup).

W zależności od wieku (decyduje rok, a nie data urodzenia) będziemy rywalizować w 3 konkurencjach:
– techniki szybkościowe kopnięcia na packę na czas(wszystkie grupy wiekowe)
– technika specjalna kopnięcie dosiężne (wszystkie grupy oprócz masters)
– walki na piankowe pałki kalaki (tylko młodzicy 5-9 lat)
– walki przerywane semi-hogo (tylko kadeci 10-12 lat)
– walki przerywane semi-contact (13-18 lat, grupa masters)

– układy formalne (tylko grupa masters)


NAGRODY.
Za każdą konkurencję będą medale i dyplomy dla zwycięzców (1,2,3 miejsce). Osoby poniżej 10 roku życia, którym nie uda się stanąć na podium, za swoją odwagę również otrzymają pamiątkowy medal oraz dyplom uczestnictwa. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymają również belki na pasy jako zaliczenie tych elementów cząstkowych.

KOSZTY:
W związku z olbrzymimi kosztami organizacyjnymi imprezy zawodnicy są zobowiązani do opłaty startowejw wysokości 70.

UBIÓR:

Zaawansowani zawodnicy zobowiązani są do ubioru doboku Taekwon-do ITF, dla pozostałych zawodników dopuszcza się strój sportowy (koszulka klubowa/biała koszulka i ciemne długie spodnie)

HARMONOGRAM:

09:00-12:00 – Przeprowadzenie konkurencji w kategorii młodzików (roczniki 2013-2017)

12:00-14:00 – Przeprowadzenie konkurencji w kategorii kadetów (roczniki 2012-2010)

14:30-18:00 – Przeprowadzenie konkurencji w kategorii juniorów mł.i juniorów (roczniki 2009-2004)

18:00-19:00 – Przeprowadzenie konkurencji w kategorii masters (roczniki 1987 i starsi)

OBECNOŚĆ:

Z uwagi na liczne wartości szkoleniowe związane ze startem w turnieju prosimy o poważne potraktowanie sprawy i mamy nadzieję na obecność wszystkich osób ćwiczących. Już wkrótce dokonamy szczegółowych pomiarów chętnych zawodników i podzielimy ich wcześniej na poszczególne kategorie…

 

Szczegółowy komunikat odnośnie opisów konkurencji, podziałów kategorii, zasad punktacji oraz spraw organizacyjnych:  TIGER CUP BIELAWA – TUTAJ…

Zespół SKT Tiger

GDPR