Nie odnaleziono wydarzeń!
Nie odnaleziono wydarzeń!

AKCJA-LATO NA PODWÓRKU

LATO NA PODWÓRKU

W sierpniu zostaliśmy zaproszeni do akcji „Lato na podwórku”, która jest realizowana przez Fundację Ładne Historie od 2016 roku w Świdnicy.

Celem inicjatywy jest spędzanie wakacji wspólnie z dziećmi na pięciu świdnickich podwórkach, na których potrzeba działań edukacyjnych i animacyjnych jest najbardziej widoczna. Celem jest pomoc dzieciom z powszechnym dziś problemem z nawiązywaniem relacji, a także sposób na inspirowanie i pobudzanie rozwoju ich umiejętności i talentów. Wykorzystywany jest kontekst podwórka jako wspólnej przestrzeni, mającej duży potencjał integracyjny dla mieszkańców. Przez wakacje odbywają się bezpłatne animacje i zajęcia edukacyjne.

W tym roku Świdnicki zespół wolontariuszy trenera Tomka w skład, którego wchodzą  nastolatkowie ze świdnickiej sekcji SKT TIGER miała okazję zapoznać dzieci z Osiedla Młodych z tym co Tygrysy lubią najbardziej – czyli zabawa w sportowym wydaniu. Jak zwykle byliśmy dumni z naszej młodzieży, która we wspaniały sposób potrafi przekazać swoim młodszym rówieśników na czym polega super sportowa zabawa z Tigerem.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dużo radości i uśmiechu.

Do zobaczenia za rok:)
/fot.Ł.Wierzbicki

GDPR